Уляна Фещук і Валентин Коваль взяли участь у виїзних слуханнях парламентського комітету з питань інформатизації та зв’язку

1 червня заступник голови Національної ради Уляна Фещук і член Національної ради Валентин Коваль стали учасниками виїзних слухань Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку на тему «Законодавче забезпечення галузі ІКТ», які відбулися в рамках конференції «Дні електронних комунікацій».

У своєму вітальному слові Уляна Фещук підтримала думку голови парламентського комітету Олександра Данченка про те, що за час, який залишився до завершення каденції нинішньої Верховної Ради, треба встигнути чимало зробити. Одним із законопроектів, який мали б розглянути парламентарі, є законопроект про прозорість медіа-власності. Напрацьовані зміни дали б змогу усунути наявні в чинному законі вади, спростити діяльність і регулятору, і телерадіоорганізаціям.

На думку Уляни Фещук, співпраця між Національною радою і медіа-галуззю є досить ефективною. Так, відбулися спрощення у багатьох напрямах, помітним є зменшення дистанції між ринком і регулятором та народними депутатами, що сприяє напрацюванню важливих для галузі рішень.

Заступник голови відповіла на запитання представників провайдерів телекомунікацій, зокрема щодо блокування сигналу російських телеканалів і можливості доступу до них на супутнику.

Вона також порушила тему моніторингу й регулювання ринку інтернету. Уляна Фещук зауважила, що будь-яке регулювання не з’являється просто так, а має під собою певне підґрунтя. Так, наприклад, власний досвід відстоювання своїх прав, які були порушені в мережі, показав, що захистити їх практично неможливо. Тому в законодавця і в суспільстві виникає необхідність регулювати ринок інтернету. Новий законопроект про аудіовізуальні медіа-сервіси наділяє Національну раду повноваженнями стежити за змістом. Тож, якщо його буде ухвалено, регулятор при потребі може звертатися до провайдерів про обмеження якогось контенту.

Під час Днів електронних комунікацій Валентин Коваль модерував сесію, присвячену перспективам розвитку в Україні платного телебачення. На ній представники різних медіа-груп говорили про вимкнення аналогу, кодування супутникового сигналу, а також озвучили свої погляди на майбутнє ринку платного телебачення.

 

За матеріалами:  https://www.nrada.gov.ua