Дні електронних комунікацій – 2021: консолідація галузі для прогресу і швидкого реформування
З 27 по 30 травня 2021 року в заміському готельному комплексі «Джинтама Бриз», що знаходиться в селі Глібівка Київської області пройшла четверта міжнародна конференція «Дні електронних комунікацій» (скорочено ДЕК) – масштабний конвергентний галузевий захід для операторів телекомунікацій, постачальників аудіовізуальних медіа-послуг, електронних ЗМІ, операторів кабельного телебачення, виробників і дистриб’юторів обладнання й технологій.
Організаторами ДЕК-2021 виступили провідні профільні асоціації: Інтернет Асоціація України (ІнАУ) Асоціація правовласників та постачальників контенту (АППК). Захід відбувся за підтримки: Комітету ВРУ з цифрової трансформації, Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики, Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, Міністерства цифрової трансформації, Державної служби спеціального зв’язку та захису інформації.
Генеральним спонсором конференції виступив провідний світовий постачальник інфраструктури інформаційно-комунікаційних технологій а також інтелектуальних пристроїв Huawei Ukraine.
Титульним спонсором – один з найбільших постачальників обладнання та компонентів для телекомунікаційних мереж в Україні – компанія DEPS.
Захід перевершив очікування його учасників. Він пройшов у форматі інтерактивного нетворкінгу, дискусійних майданчиків щодо глобальних та локальних трендів, близьких і віддалених майбутніх перспектив телеком і медіа-галузей, викликів, ризиків і можливостей для розвитку інтернету і телевізійних сервісів. Своїми напрацюваннями та досвідом в сфері інформаційних технологій і медіа приїхали поділитися більше 50 провідних експертів з різних компаній і профільних державних структур галузі.
ДЕК-2021 де-факто став першим галузевим оффлайн заходом галузі електронних комунікацій, який зібрав на своєму конвегентному майдачнику більше 250 учасників з 6 країн: топ-менеджмент операторів та провайдерів телекомунікацій, ефірного, кабельного та супутникового телебачення, постачальники аудіовізуальних медіа-послуг, виробники і дистриб’ютори обладнання, технологій, та послуг, представники державних органів, ЗМІ. Близько 900 людей приєдналися до онлайн трансляції конференції. І це тільки під час самої конференції. Запис трансляції доступний за посиланням: http://dek.org.ua/uk/online/. Партнерську та спонсорську підтримку надали більше 30 організацій, компаній, вендорів і дистриб’юторів.
Конференцію відкрив Саміт стейкхолдерів ринку електронних комунікацій України, на якому перші особи індустрії обговорили світові та локально-українські тренди у сферах телекому та відео, підсумували статус законодавчих та регуляторних ініціатив представників влади, ролі бізнесу, держави та громадськості.
Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко зазначив, що галузь телекому одна з небагатьох, яка впоралася з викликами під час пандемії: «Керівники підприємств швидко адаптувалися, а техніка не хворіє. Продуктивно відпрацював і Парламент… Прийнятий галузевий законопроєкт 3014 «Про електронні комунікації», який відповідає європейським стандартам. Зараз ми працюємо над законопроєктом про перехоплення телекомунікацій».
Водночас у сфері медіа законодавство продовжує залишатися застарілим. Заступник голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олег Черниш говорить, що законопроєкт «Про медіа» необхідний галузі, однак на сьогодні ніхто не може взяти на себе відповідальності і сказати про те, що він буде прийнятий.
Ганна Літвищенко, начальник юридичного управління Національної ради закликала усіх стейкхолдерів до пошуку компромісів для оновлення медійного законодавства, яке б відповідало сучасному рівню розвитку технологій.
Спонсори і партнери:
генеральний спонсор: Huawei Ukraine
титульний спонсор: DEPS
за підтримки: Національна рада з питань телебачення та радіомовлення, Міністерство цифрової трансформації, Комітет ВРУ з цифрової трансформації, Комітет ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики, Державна служба спеціального зв’язку та захису інформації
спонсори: ASTRO, SES, Cosmonova Broadcast, InRating, MTI, ITbiz, РОМСАТ
партнери: Adamant, IMC, Jurimex, ТелПУ, TiM, TelecomUkraine, Практика Продаж, Національний Контент Центр.
медіа партнери: 1+1media, «Сонце», ДОМ, Апостроф TV, Eco TV, i-ua.tv
інформаційні партнери: mind.ua, ubr.ua, Детектор медіа, Wireless Ukraine, Телеком-кружок, Апостроф, Рубрика, Уніан