СУД ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ВИЗНАВ НЕЛЕГАЛЬНИМ ПРОДАЖ МЕДІА- ПЛЕЄРІВ ІЗ ВСТАНОВЛЕНИМИ ПІРАТСЬКИМИ СЕРВІСАМИ


Справа ініційована нідерландською антипіратською організацією BREIN проти компанії Filmspeler.nl, що продає на території Нідерландів медіа-плеєри з встановленою системою Kodi та плагінами швидкого доступу до нелегальних потокових відеоплатформ.

Подібні пристрої працюють, як правило, на системі Android та часто поставляються разом із встановленим програмним забезпеченням (наприклад, платформа Kodi доповнена різними «надбудовами» від третіх сторін, кожна з яких розроблена для отримання простого і легкого доступу до найсвіжіших фільмів, телепрограм або онлайн-трансляцій).

Вирішуючи питання про наявність у діях Filmspeler ознак «публічного сповіщення», що визначене Директивою ЄС з питань авторських прав, суд дійшов висновку, що цю категорію потрібно тлумачити широко, включаючи випадки розміщення «надбудов» у медіа-плеєрі, які відкривають прямий доступ до сайтів з піратським контентом.

Суд проводить аналогію з розміщенням на сайті гіперпосилань, що ведуть на інший веб-сайт із розміщеними на ньому захищеними роботами без будь-яких обмежень у доступі, трактуючи це у якості надання прямого доступу.
До того ж Суд при вирішенні справи також виявив акти відтворення захищених авторським правом робіт за допомогою медіа-плеєрів. З цього питання Суд Європейського Союзу зазначив, що згідно з Директивою існує 5 умов, які повинні бути одночасно дотримані особою, щоб відповідний факт підпадав під вилучення з поняття «відтворення»:

• така дія є тимчасовою;

• така дія скоєна мимоволі або випадково;

• така дія є невід’ємною і важливою складовою технологічного процесу;

• єдиною метою є забезпечення передачі матеріалу в мережі між третіми сторонами
посередником або законним користувачем контенту / захищеного матеріалу;

• дія не має самостійного економічного значення.

В результаті Суд постановив, що:

1) продаж медіа-плеєрів, які дають можливість легкого і безкоштовного перегляду на екрані телевізора нелегально поширюваних через інтернет фільмів, несе в собі потенційну загрозу порушення авторських прав;

2) кожен факт «тимчасового» відтворення захищеного авторським правом потокового контенту за допомогою мультимедійного плеєра не є винятком з правил, що регламентують відтворення такого контенту.

 

За матеріалами: http://jurimex.ua